KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878598
nr 1387 8598
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 66x102cm, yttermått inklusive ram: 75x110cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:07:03
29/3 17:44:19
Rune Person
Läs mer om Rune Person